Toimintakalenteri

= Tilaisuus kuunneltavissa nettiradion välityksellä.

Syyskuu
LA 15.9.2018 18:00 Lauluilta, iltahartaus
SU 16.9.2018 16:00 Seurat klo 16 ja 18, kahvitarjoilu seurojen väliajalla ja seurojen jälkeen
TI 18.9.2018 19:00 Alueseurat Hakunila: Hakunilan kirkon kokoustila, Hakunilantie 48
KE 19.9.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TO 20.9.2018 18:00 Miestenilta
TO 20.9.2018 18:00 Päiväkerho
PE 21.9.2018 19:00 Alueseurat, Malmi-Siltamäki
LA 22.9.2018 14:00 Perheiden iltapäivä
LA 22.9.2018 18:00 Keskusteluilta: Synti Raamatussa, kahvitarjoilu
SU 23.9.2018 13:00 Tutustumisiltapäivä Malmi-Hakunila: Malmin kirkko, Kunnantie 1, Malmi
SU 23.9.2018 14:00 Tutustumisiltapäivä Itä-Helsinki: Tammisalon kirkko, Väylänrinne 1, Tammisalo
SU 23.9.2018 15:00 Tutustumisiltapäivä Länsi-Vantaa: Kaiun maja, Kirkantie 15, Vantaa
SU 23.9.2018 15:00 Tutustumisiltapäivä Oulunkylä-Pihlajamäki: Hyvän Paimen kirkko, Palosuontie 1
SU 23.9.2018 18:00 Tutustumisilta Keskusta-Lauttasaari: Bulevardin seurakuntasali, Bulevardi 16 B
KE 26.9.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TO 27.9.2018 13:00 Torstaikerho
TO 27.9.2018 18:00 Päiväkerho
PE 28.9.2018 19:00 NuPe, nuorten perjantai
LA 29.9.2018 16:00 Syysmyyjäiset
LA 29.9.2018 18:00 iltahartaus ja iltaohjelma
SU 30.9.2018 16:00 Seurat klo 16 ja 18, kahvitarjoilu seurojen väliajalla ja seurojen jälkeen
Lokakuu
TI 2.10.2018 19:00 Alueseurat, Hakunila
KE 3.10.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TO 4.10.2018 18:00 Päiväkerho
TO 4.10.2018 18:00 Naistenilta
PE 5.10.2018 19:00 Vanha Kirkko, syysseurat
LA 6.10.2018 18:00 Johanneksen kirkko, syysseurat, viikkomessu
SU 7.10.2018 14:00 Syysseurat klo 14, 15.30 ja 18. Ruoka- ja kahvitarjoilu klo 13 alkaen sekä seurojen väliajalla
KE 10.10.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TO 11.10.2018 18:00 Päiväkerho
PE 12.10.2018 19:00 NuPe, nuorten perjantai
LA 13.10.2018 14:00 Selkoraamattuluokka
LA 13.10.2018 18:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
SU 14.10.2018 15:00 Oulunkylän kuntoutussairaala, seurat
SU 14.10.2018 16:00 Lasten seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
SU 14.10.2018 18:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TI 16.10.2018 19:00 Alueseurat Länsi-Helsinki: Huopalahden kirkko, Vespertie 12, kahvitus klo 18 alk.
KE 17.10.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TO 18.10.2018 18:00 Päiväkerho
PE 19.10.2018 19:00 Alueseurat Länsi-Vantaa: Myyrmäen kirkko, Uomatie 1
PE 19.10.2018 19:00 Alueseurat Itä-Helsinki
LA 20.10.2018 18:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
SU 21.10.2018 11:00 Vuosaaren kirkko, kirkkopyhä
SU 21.10.2018 16:00 Seurat klo 16 ja 18, kahvitarjoilu seurojen väliajalla ja seurojen jälkeen
KE 24.10.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen
TO 25.10.2018 13:00 Torstaikerho
TO 25.10.2018 18:00 Päiväkerho
PE 26.10.2018 19:00 Alueseurat Itä-Helsinki
PE 26.10.2018 19:00 Alueseurat Oulunkylä-Pihlajanmäki
LA 27.10.2018 18:00 Viikkomessu, Vanha Kirkko, Helsingin rauhanyhdistyksen 130-vuotisjuhla
SU 28.10.2018 17:00 Helsingin rauhanyhdistyksen 130-vuotisjuhla, juhlaruokailu klo 15-17, juhlan jälkeen kahvitarjoilu
TI 30.10.2018 19:00 Alueseurat Hakunila
TI 30.10.2018 19:00 Pyhäinpäivän ajan Siionin laulujen ja virsien ilta, Huopalahden kirkko, Vespertie 12
KE 31.10.2018 19:00 Seurat, kahvitarjoilu seurojen jälkeen