Toimintakalenteri

= Tilaisuus kuunneltavissa nettiradion välityksellä.

Tammikuu
TI 21.1.2020 19:00 Alueseurat, Hakunila: Hakunilan kirkon kokoustila, Hakunilantie 48
KE 22.1.2020 19:00 Seurat
TO 23.1.2020 18:00 Päiväkerho
TO 23.1.2020 18:00 Naisten ilta: Matkalla minuuteen ja omaan taidekieleen - vuoropuhelua
PE 24.1.2020 19:00 Alueseurat, Malmi
PE 24.1.2020 19:00 Nupe
PE 24.1.2020 19:00 Alueseurat, Itä-Helsinki
LA 25.1.2020 09:00 Nuorten leiri Maitoisissa
LA 25.1.2020 14:00 Perheiden iltapäivä: \"Onni täällä vaihtelee, taivaan Isä suojelee.\" Ruokailu klo 14
LA 25.1.2020 18:00 Ruotsinkieliset seurat (tulkkaus)
SU 26.1.2020 16:00 Seurat
SU 26.1.2020 18:00 Seurat
TI 28.1.2020 13:00 Torstaikerho: varttuneiden leiripäivä Maitoisissa
KE 29.1.2020 19:00 Seurat
TO 30.1.2020 18:00 Päiväkerho
PE 31.1.2020 19:00 Alueseurat, Oulunkylä
Helmikuu
LA 1.2.2020 18:00 Raamattutunti: Hoosea
SU 2.2.2020 16:00 Seurat
SU 2.2.2020 18:00 Seurat
TI 4.2.2020 19:00 Alueseurat, Länsi-Helsinki: Huopalahden kirkko, Vespertie 12. Kahvit klo 18.
TI 4.2.2020 19:00 Alueseurat, Hakunila
KE 5.2.2020 19:00 Seurat
TO 6.2.2020 18:00 Miesten ilta
TO 6.2.2020 18:00 Päiväkerho
PE 7.2.2020 19:00 Alueseurat, Malmi
PE 7.2.2020 19:00 Nupe
PE 7.2.2020 19:00 Alueseurat, Itä-Helsinki: Mikaelin kirkko, Emännänpolku 1. Kahvit klo 18.
LA 8.2.2020 14:00 Selkoraamattuluokka
LA 8.2.2020 17:00 Vuosikokous
LA 8.2.2020 18:00 Vantaan ry: Espoon, Helsingin ja Vantaan yhteinen nuorten ilta
SU 9.2.2020 15:00 Seurat, Oulunkylän kuntoutussairaala
SU 9.2.2020 16:00 Seurat
SU 9.2.2020 18:00 Seurat
KE 12.2.2020 19:00 Seurat
TO 13.2.2020 18:00 Päiväkerho
PE 14.2.2020 19:00 Alueseurat, Itä-Helsinki
LA 15.2.2020 18:00 Lauluilta
SU 16.2.2020 16:00 Seurat
SU 16.2.2020 18:00 Seurat
KE 19.2.2020 19:00 Seurat
PE 21.2.2020 19:00 Alueseurat, Itä-Helsinki
LA 22.2.2020 18:00 Seurat
SU 23.2.2020 16:00 Seurat
SU 23.2.2020 18:00 Seurat
KE 26.2.2020 19:00 Seurat
TO 27.2.2020 13:00 Torstaikerho: Afrikan lähetystyö
TO 27.2.2020 18:00 Päiväkerho
PE 28.2.2020 19:00 Nupe
PE 28.2.2020 19:00 Alueseurat, Oulunkylä
PE 28.2.2020 19:00 Alueseurat, Länsi-Vantaa
LA 29.2.2020 18:00 Seurat
Maaliskuu
SU 1.3.2020 16:00 Lastenseurat (ei pyhäkouluja)
SU 1.3.2020 18:00 Seurat
KE 4.3.2020 19:00 Seurat
TO 5.3.2020 18:00 Päiväkerho
PE 6.3.2020 19:00 Alueseurat, Itä-Helsinki: Mikaelin kirkko, Emännänpolku 1, Kontula
PE 6.3.2020 19:00 Alueseurat, Malmi
LA 7.3.2020 18:00 Espoon ry: Espoon, Helsingin ja Vantaan yhteinen nuorten ilta
LA 7.3.2020 18:00 Seurat
SU 8.3.2020 15:00 Seurat, Oulunkylän kuntoutussairaala
SU 8.3.2020 16:00 Seurat
SU 8.3.2020 18:00 Seurat
TI 10.3.2020 19:00 Alueseurat, Hakunila: Hakunilan kirkon kokoustila, Hakunilantie 48
TI 10.3.2020 19:00 Alueseurat, Länsi-Helsinki: Huopalahden kirkko, Vespertie 12. Kahvit klo 18.
KE 11.3.2020 19:00 Seurat
TO 12.3.2020 18:00 Päiväkerho
PE 13.3.2020 18:30 Naisten ilta, Tapaninkylä. Lauluilta ja nyyttärit.
LA 14.3.2020 12:00 Maitoisten yhteismyyjäiset
LA 14.3.2020 18:00 Seurat
SU 15.3.2020 16:00 Seurat
SU 15.3.2020 18:00 Seurakuntailta: Silmäsi ovat ruumiisi lamppu.
KE 18.3.2020 19:00 Seurat
TO 19.3.2020 18:00 Päiväkerho
PE 20.3.2020 19:00 Nupe
PE 20.3.2020 19:00 Alueseurat, Länsi-Vantaa
LA 21.3.2020 14:00 Selkoraamattuluokka